Vaikuseminutite koolitus Sinilinnus

Esmaspäeval toimus lasteaias sisekoolitus, kus Siidisabade õpetajad jagasid kolleegidega vaikuseminutite metoodikat. Siidisabade rühm on kasutanud vaikuseminuteid juba aastaid.

Rühmas on täheldatud, et vaikuseminutit aitavad lastel rahuneda, tähelepanu koondada, puhata ja keskendusmisvõimet parandada. Kuulates rahustavat muusikat ja juhendavat teksti saab tähelepanu pöörata sisemistele ja välistele teguritele ning häältele. Headeks abivahenditeks on ka stressipallid, liivakellad, mullianumad. Ilmunud on mitmeid raamatuid, mida on hea kasutada rühmas lastega: “Meelerahu muinasjutud. Aladdini võluvaip”, “Meelerahu raamat lastele”, “Meelerahu ja keskendumisharjutused lastele”.

Vaikuseminutid koosnevad lihtsalt häälte kuulamises, meelerahu muinasjutu järgi (soovi korral) silmad kinni oma emotsioonide tunnetamises, hingamisharjutuste tegemises.

Aitäh teile, Inga ja Laidi toreda lõunapausi eest!