Sügisene nädal Sinilinnus

Lõppev nädal oli meie lasteaias erakordselt tihe ja põnev.

Värvukeste rühm koristas peenralt ära oma kõrvitsad. Lastega koos otsustati, et kõike ise ei jaksa ära süüa, seega osa saadeti loomaaeda loomadele maiustamiseks. Endale jäi ka piisavalt ning nendest valmisid koos õpetajaga imemaitsvad küpsised. Terve maja oli imehead küpsetamise lõhna täis ja Värvukesed ei olnud kadedad, proovida said ka teised.

Muumide rühm külastas Nõmme Loodusmaja, kus saadi tuttavaks kõigi selle maja asukatega. Lastele oli muidugi kõige põnevad ja natuke ka hirmutav madu, keda sai endale kaela panna. Kaasasolev õpetaja oli samuti julge ning poseeris koos moodsa kraega.

Naksitrallidega panime kevadel maha kartuli ning kuna pealsed olid juba kolletunud, siis oli paras hetk need sealt ka ära võtta. Oi seda põnevust, kui kaevates kartulid paistma hakkasid ja natuke ka tülisid, kui sõber just paistma hakanud kartuli hoopis ise ära võttis. Lapsed arvasid, et saak on korralik ja kartulid suured, õpetajad päris sama meelt ei olnud. Koos jõudsime otsusele, et järgmisel aastal tuleb kasta kartulit. Lastel oli juba palju ideid, mida kartulist teha, seega järgmisel nädalal läheb kokkamiseks. Mõõtsime ka, kumb rivi on pikem, kas laste või kartuli. Kartulid võitsid napilt.

Õuetegemistele lisaks oli põhjust ka saali koguneda, sest rüütel Robert läks otsima viimast ükssarvikut, et päästa oma kuningannat sarvekasvu tõvest. Ehk meid külastas lasteteater. Lapsed elasid tegelastele kaasa, oli nalja, oli naeru ja kohati ka natuke hirmu. Aga nagu ikka, hea võitis kurja ning kuninganna leppis ka oma sarvedega. Sest oluline pole mitte see, milline sa välja näed, vaid mis on su sees.

Lisaks kõigele on esimese korruse galeriis avatud ka nunnunäitus. Selle ägedus nõuab aga omaette postitust :)

Top