Sinilinnus käis külas pakirobot

Kindlasti olete eriti Mustamäel näinud liikumas huvitavaid kuuerattalisi aparaate, lipuke reipalt püsti.  Just selline põnev tegelane saabus ilusal aprillihommikul meie lasteaeda koos saatja Helmetiga.

Saime teada igasuguseid huvitavaid asju roboti kohta – robot on välja mõeldud eestlaste poolt, pakkide kiireks vedamiseks klientidele. Näiteks, kui sul tuleb suurema seltskonnaga (või ka üksi) kange pizzaisu, siis saad need endale tellida ja robot toob  sulle tellimuse poole tunni jooksul kohale. Roboti keresse mahub kuni 8 pizzakarpi või siis kolm kotitäit toitu. Pizza  püsib roboti keres kaua soe.

Robotil on ümber kere 9 silma, kaks kõrva ja ka suu, mis asub põhja all.

Maailmas on hetkel 70 robotit – enamus siin Tallinnas, kuid neid leidub ka Ameerikas ja Saksamaal.

Koos saatjaga liiguvad robotid ringi seepärast, et neile õpetatakse pidevalt uusi asju. Meie robotid on väga targad – inimestele nad otsa ei sõida, jälgivad liikluseeskirja ning pidurdavad kiiresti. Kiire pidurdamine tuleb sellest, et robot liigub 6 kilomeetrit tunnis – sama kiiresti, kui inimene kiirel kõnnil.

Robot suudab ronida üle äärekivide ja liikuda võib ta järjest 12 kilomeetrit – siis peab minema akut vahetama.

Kui tahad roboti tema teekonnal äkki endale kaenlasse krabada, siis tea, et see pole võimalik – kui robot juba 20 cm maast üle tõstetakse, siis hakkavad kõvad sireenid tööle. Samuti jälgitakse roboteid hoolega, kontoris on väga täpselt teada, kus robot liigub. Samuti on robotil küljes kaamera. Robot on päris raske ka, koos pakiga võib ta kaaluda kuni 30 kilogrammi.

Lapsed uurisid, kuidas asjad roboti sisse saavad, mis ta maksab ja kuidas ta teab, et akut on vaja vahetada. Samuti taheti teada, et kuidas paki kätte saab, kui robot selle ukse taha toob. Paar last tahtsid teada, mis robot maksab ja arvasid, et me võiks sellise endale lasteaeda soetada. Kahjuks pole see võimalik ja meie peame oma (Bee – Bot)  robotitega hakkama saama.

Praegu on selline robot meile veel uudis, kuid paari aasta pärast ilmselt enam mitte ning meie lapsed peavad sellist robotit täiesti tavaliseks teenusetäitmise viisiks.

Meie laste jaoks oli robotil ka tore üllatus kaasas ;)

Kes tahab rohkem teada saada, siis vaadake www.starship.xyz

 

Top