Sinilinnu vastlad

Teatavasti oli sel teisipäeval vastlapäev.

Juba teist aastat korraldab meie lasteaia tervisemeeskond organiseeritud vastlapäeva tähistamist, ikka õues. Sel aastal vaatasime ilmateadet, lugesime Kuuse taadi ennustusi ning lõpuks koostasime vastlapäeva mölluks plaan A (juhuks, kui on palju lund), plaan B  (juhuks, kui lund on vähe) ja plaan C (juhuks, kui sajab vihma ja muru rohetab).

Esmaspäeval ilma vaadates selgus, et õnneks läheb käiku plaan B.

Tibukeste ja Põngerjate mängualal oli avatud liumägi vette, tõeline laste veekeskus, mida õpetajate eestvedamisel millegipärast ei kasutatud.

Lapsed läksid hoopis staadionile jooksma.

Piilude rühma pisikesed kõndisid mööda lasteaia hoovi, uudistasid ümbrust ja kordasid üle puude nimetusi.

Sel ajal, kui tillukesed mööda hoovi kõndisid, toimetasid suuremad lapsed hoovil hoopis keerukamaid asju. Kaardi järgi tuli leida numbrid ja tegutseda punktis antud ülesannete järgi. Näiteks toimus köievedu –

Sai kelguga liugu lasta –

Täpsust visata –

Sigu ajada –

Lõpuks toimus õpetajate köievedu, võistlesid kahe majapoole töötajad. Nii ägedat kaasaelamist polnud selle päeva jooksul enne kuulda olnud ja lõpuks hüppasid Juku – Pilli lapsed oma õpetajale appi. Selleks ajaks oli muidugi juba selgunud, et võitis teine majapool. Sellest ei olnud õnneks midagi, sest lõbus oli kõigil.

Sel ajal, kui meie õues möllasime ja kevadist vastlailma nautisime, olid kokad teinud köögis suure töö ning valmistanud igale lapsele ning töötajale eriti hõrgu vastlakukli. Loomulikult sai ka hernesuppi süüa, aga seda peate te ise ette kujutama, milline supp välja nägi.

Täname tegijaid ja vahvaid kaasalööjaid! Järgmisel aastal möllame jälle!

Top