Seiklusterohke nädal Sinilinnus

Sel nädalal tegime tasa selle pika koroonaaja, kus ei saanud peaaegu kuskil õppekäikudel käia ja ka ühisürituste tegemine oli raskendatud. Aga alustame algusest :)

ESMASPÄEV: lasteaeda tuli külla Eesti Lasteteater ja vaatasime etendust “Seitsme maa ja mere taga”. Oli nõidu, oli konni, oli möllu, kuid kõik lõppes hästi ja prints leidis oma printessi.

TEISIPÄEV: Muumide rühm käis Loodusmuuseumis. Lapsed  tutvusid Eesti metsades elavate loomade elu ja kommetega- kes kellega, kus ja kuidas elab ning mida sööb. Programmi lõpuks vaadati virtuaalreaalsuse filmi merepõhjast ja seal elavatest olenditest.

KOLMAPÄEV: Vikerkarud käisid Nõmme Päästekomandos vaatamas tuletõrjeautot ja uudistamas, mida päästjad teevad enne väljakutset. Lapsed nägid magamiseks mõeldud tube, suurt puhkeruumi, kus olid diivanid ja televiisor, kööki, kus päästjad parasjagu endale toitu valmistasid. Erinevat tehnikat ja vahendeid, mida päästeoperatsioonide käigus kasutatakse.

Sipsikud käisid Kännukuke raamatukogus, kus tutvuti erinevate põnevate raamatutega, tutvuti robootikavahenditega ning kuulati põnevat muinasjuttu.

NELJAPÄEV: Sipsikud käisid lasteaia ümbruses fotojahil. Eesmärgiks oli pildistada kevadet ja koos lastega valisime välja kenamad pildid, mille saadame konkursile “Kevad Mustamäel”.

Vikerkarud käisid Kännukuke raamatukogus, kus neile anti tunnistused programmis “Lugemisisu” osalemise eest. Tutvusid raamatukoguga ning erinevate raamatutega.

REEDE: Sipsikutega külastasime Riigikogu. Saime tunda end tõeliste saadikutena nende toolidel istudes, nägime erinevaid põnevaid ruume (eriti äge oli koridor, kus ei saa sosistada, sest teise nurka on kõik kuulda). Kõige lõpuks ronisime Pika Hermanni tippu.

Sel ajal, kui Sipsikud kolasid ringi mööda linna, toimus lasteaias aga “Nõidade trall”. Peanõiad palusid kõigil tulla staadionile, kaasas luud, seljas vastav riietus ja paberile kirja pandud halvad harjumused, millest soovitakse lahti saada. Toimus nõidade tants ja trall, luuasõit ja halbade harjumuste pidulik põletamine.

Huhh, peale nii kiiret nädalat kulub küll üks hingetõmbepaus ära.

Ilusat kevadist nädalavahetust :)

 

 

Top