Putukate olümpiamängud

Eile toimusid Sinilinnu lasteaias putukate olümpiamängud. Olümpiamängud on meie lasteaia traditsiooniks olnud  juba alates 2007 aastast ja korraldame me neid Mustamäe Tervist Edendavate lasteaedade vanemate rühmade lastele. Sel aastal olid meil külas Õunakese, Rõõmupesa, Kadaka, Kiikhobu, Vesiroosi, Lepistiku, Kikase, Männi ja Mooniõite lasteaedade vanemad rühmad. Mustamäe Linnaosavalitsuse poolt olid avamisel Riina Jõgi ja Tiiu Polli.

Seekord olid meil olümpiamängudes kõige tähtsam roll lastel. Meie lasteaia kõige vanema rühma lapsed olid igas tegevuspunktis, (muidugi mesilaste kostüümides), juhendasid külalisi ja jälgisid, et vahendid oleks tegutsemiseks valmis. Õpetajad olid moraalseks toeks ja pigem hoidsid end eemale. Peale külaliste lahkumist olid tegevuspunktid avatud kõikidele Sinilinnu lastele ning siis juhendasid meie lapsi lasteaia teise koolieelse rühma Vikerkarude lapsed. Juhendajad olid väga rahulolevad ja isegi justkui pikemad, märkasime meie. Õppisime  sellest olukorrast nii mõndagi – eelkõige seda, et laste eest ei pea kõike lõpuni ära tegema ja kui anname võimaluse vastutada, kasvatab see laste enesekindlust.

Sporditegevused olid väga huvitavad – toimus kiilide lend, tigude võidujooks, sitasitikate palliveeretamine, lepatriinu sudoku, putukate otsimine, köievedu, mesilaste kärjejoonistus, sajajalgse takistusrada ja ämblikute saagikoristus.  Punktides sai palju liikuda, treenida meeskonnatöö oskusi ja osavust, osad lapsed lõid muusika saatel tantsu ka. Kogu mängude meeleolu oli ülev ja osalejad liikusid ringi naerusuiselt ning rõõmuga.

Eraldi tuleks ära märkida osalenud laste vahvad kostüümid.

Täname kõiki, kes meie olümpiamängude toimumisele kaasa aitasid, kuid kõige enam täname võimlemisõpetaja Imbit, kelle idee oli putukate olümpiamängude korraldamine, kes planeeris tegevused ning kelle ettepanekul lapsed tegevusi juhendasid.

 

Top