Lasteaed, me muinasjutumaa…

8.märtsil sai Tallinna Lasteaed Sinilind 50 aastaseks. Erinevaid tegevusi jätkus terveks nädalaks. Eredamalt jäid meelde pidulik juubeliaktus ning laste jäätisekohvik.

7. märtsil toimunud aktusele oli kutsutud lasteaia koostööpartnerid ning endised kolleegid ja loomulikult kogu praegune kollektiiv. Kõlasid lastelaulud, esines personali rahvatantsutrupp Urmas Laigna juhendamisel. Viimased on koos tegutsenud juba seitse aastat. Lapsed jutustasid Sinilinnult kuuldud lugusid, mis lasteaiast läbi aegade on enam meelde jäänud. Näiteks lõpurühmade öölasteaiad, kus ühel kokkulepitud õhtul ei mindudki koju, vaid tegutseti edasi veel siiski, kui oli saabunud õhtu ning lasteaias päris vaikseks jäänud. Põnev oli hämaras lasteaias taskulampidega ringi liikuda. Kõik oli teistmoodi kui päeval. Ning ärgata hommikul lasteaias…

Või isadepäevaõhtu õues orienteerumisega, abivahendiks jällegi taskulambid. Pärast oli karges õhus mõnus sooja teed juua ning süüa saia kodust kaasa toodud moosiga. Või ülestõusmispühad õues munade otsimisega ning päris küülikuga. Samuti oli tore kuulda armsalt naljakaid jutte, mida lapsed mängides omavahel on rääkinud. Kontserdi osa lõppes Sinilinnu lasteaia lauluga, mida esitas laste ja pedagoogide ühendkoor. Klaveril saatis direktor Anu Sarap ning flöödil mängis muusikaõpetaja Jaana Danilson.

Pärast ametlikku osa jätkus pidu vabamas meeleolus suupistete ja kohviga cateringilt. Laualt ei puudunud ka lasteaia köögi poolt valmistatud maitsvad lihapirukad. Oli tore vestelda endiste kolleegidega ja meenutada koosoldud aegu.

8. märtsil toimus lastele traditsiooniline jäätisekohvik, kus jäätise söömise ajal sai jälgida õpetajate etteastet, kes seekord olid kostümeeritud lindudeks. Kanapere tantsis tibutantsu, toonekurg ning musträstas diskotantsu, öökull küsis lastelt mõistatusi ja kuldnokk laulis tuntud laulu”Mamma-mia”. Pidu lõppes ühises tantsuringis.

Näitused Sinilind 1969-2019 ja laste poolt joonistatud personali portreede näitus jääb avatuks märtsikuu lõpuni.

Suur tänu kõikidele külalistele! Aitäh kolleegidele ja lasteaia juhtidele läbi aegade, kes oma töö ja tegevusega on kujundanud Sinilinnu lasteaia nägu. Aitäh meie lastele ja lastevanematele!

Juku-Pilli õpetaja Laidi Kaasik

Top