Külalised Ukrainast

Täna külastasid meie lasteaeda 12 Lviv linna ja oblasti haridustöötajat  HARED poolt juhitud arengukoostöö programmi projekti „SCALE: jätkusuutlikkus ja kriisiohjamine aktiivõppe ja keskkonnateadlikkuse abil“.

Külalised külastasid Vikerkarude ja Juku – Pilli rühma õppetegevusi ning vaatasid meie lasteaeda nii seest kui väljast. Lapsed olid valmistunud ja igas rühmas oli märgata kas Ukraina lippe või muud külaliste rahvusvärvides tehtud asju, näiteks Värvude rühmas olid lapsed pununud kollase ja sinise lõngaga käepaelad. Mõned lapsed imestasid, miks Ukraina president meid ei külastanud. Ilmselt jälgitakse kodudes uudiseid hoolega.

 

Tuleb tõdeda, et Eesti lasteaias on võrreldes Ukrainaga väga palju toredaid asju. Näiteks Ukraina lapsed ei tohi lasteaias märja liivaga mängida, põlvili murul olla, lompi astuda. Nad võivad õues vaid eeskujulikult jalutada. Kui õues on liiv märg, siis pole mõtet üldse õue minna ja see tähendab, et alates sügisest lapsed üldse õus ei käi.

Sinilinnu lapsed näitasid täna erilise hoolega, mida nemad õues võivad teha – jääkristalle ämbrisse koguda, liivaga ja veega mängida, jääd lõhkuda. Laste vaimustus paistis kaugele ja pani meie kauged külalised heldima. Meie külaliste sõnul on Ukrainas  väga head õpetajad ja spetsialistid, kuid selgub, et meie Eestis oleme lapsele palju lähemal.

Tõdesime, et sellised külastused on väga avardavad ka vastuvõtjatele. Hindame veel rohkem oma valikuvabadust ja võimalusi otsustamisel. Meid kustuti muidugi ka külla. Mis siis ikka, hakkame vaikselt kohvreid pakkima!

  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

Top