Bee Bot kirjutab muinasjuttu

Aprill on nutikuu -meie lasteaias liikus ühel nädalal ringi Bee Bot mesilane. Mesilasega oli kaasas muinasjutt, mida igaüks, kelle juurde mesilane jõudis, sai täiendada. Bee Bot külastas kõiki rühmi, juhtkonda, töömeest, kokatädisid ja muusikaõpetajaid ning korjas uusi seiklusi paberile. Head lugemist!

MUINASJUTT SINILINNUST

Elas kord üks Sinilind. Ühel päikselisel kevadpäeval läks ta metsa jalutama. Tal läks kõht tühjaks ja ta hakkas usse otsima. Sinilind leidis palju ussikesi. Ta sõi nendest kõhu täis, kuid sellest mugimisest hakkas tal kõht valutama…Ta hakkas nutma- seda kuulis väike rähn ja lendas kiiresti  vaatama, mis juhtus. Rähn otsustas üles otsida doktor orava. Doktor orav tuli kiiresti, kaasas suur punane arstikohver, milles olid kõiksugu maarohud- nurmenuku tinktuur, kummelitee, võilillemesi, palderjan ja teised vajalikud maarohud.

Metsa all luuras rebase Rein, talle väga maitseb rammus praad- maarohtudega maitsestatud. ..ja ta hiilis vaikselt lähemale …. Aga lind oli puu otsas ja rebane ei saanud teada kätte. Rebane jäi puu alla valvama ja magama.Kui rebane kuulis linnu lendamist, siis ärkas ta üles. Rebasel kasvasid küüned hästi pikaks. Ta sai ronida puu otsa. Siis ta raputas seda puud. Linnu mõned suled kukkusid alla. Rebane vaatas kuidas alla saada- ta kartis. Siis tuli rebase sõbranna Triin, andis talle nööri ja rebane Rein sa ilusti alla.

Rebane tundis, et tal on kõht tühi ja otsustas jahti minna. Vastu tuli siil. Rebane ütles siilile :” Ma söön sind ära”, siil aga vastas: “Ei saa mind süüa, mul on teravad okkad ” . Rebane ei kuulanud siili ja üritab siili hammustada. …. Nüüd oli rebase suu okkaid täis. Õnneks oli lähedal doktor orav, kes tõmbas rebasel kõik okkad suust välja. Ta andis rebasele ka rohtu, mis ravis ta suu terveks. Kuna kõht oli Rebasel ikka tühi, läks ta lendu tõusnud Sinilindu otsima.

Rebane jalutas ja otsis Sinilindu. Ta pidi kõik puud läbi vaatama, aga puid oli 100, kui ei leidnud rebane Sinilindu kusagilt. Kuna rebane lindu metsast ei leidnud, läks ta teda otsima hoopis linna.Kui rebane linna jõudsi, siis oli päike loojunud ja õues oli pime. Kõik linnud juba magasid. Mida teha? Järsku kuuleb rebane kellegi laulu, hiilib hääle suunas ja leiab eest Punamütsikese . Punamütsike laulis ilusa heleda häälega kaunist laulu.

Rebane küsis:” Kelle käest oled sa selle ilusa laulu õppinud ?”  ” Seda laulis Sinilind aga ta lendas juba edasi ” ütles Punamütsike.  Rebane muutus seda kuuldes väga kurvaks kuid siis tuli tal hea mõte…. Ta ütles Punamütsikesele, et ta ikka edasi laulaks ja ehk laulab Sinilind vastu. Punamütsike kõndis ja laulis ja varsti lauliski Sinilind vastu. Nad läksid vaatama, kus Sinilind laulab ja jõudsid lasteaeda. Sinilind laulis lasteaias koos lastega Sinilinnu laulu.

Rebasele meeldis Sinilinnu laul ja ta hakkas kaasa laulma. Ta laulis ja laulis ja unustas miks ta Sinilindu otsima hakkas. Sellest ajast peale laulab nii rebane, hunt ja ka karu. Aga meie Sinilind lendab ja siristab , rõõmustab oma lauluga kõiki.

 

 

 

 

Top