Nädal Sinilinnus

See nädal on meie lasteaias olnud pealtnäha vaikne, kuid tegevusi on leidunud ka siia päris hulgaliselt.

Esmaspäev algas õpetajate jaoks e-lasteaia koolitusega. Jah, me liitume ka elasteaed.eu teenustega. Hetkel tegeleme pilootprojektiga, et sügiseseks päris liitumiseks valmis olla ja kõik küsimused ja tekkivad kitsaskohad üles leida. Kohe, kui oleme valmis, jagame ka vanematega rohkem infot.

Kolmapäeval käis lasteaias Sipsiku rühma õpetaja Marise eestvedamisel suutervise doktor, kes õpetas lastele, kuidas hoolitseda hammase eest (kuidas harjata, mida tehakse hambaniidiga). Loengus osalenud lapsed said nimelise diplomi, kingiks hambaspetsialisti kalendri ja kleepsud.

Neljapäeval külastas meie lasteaeda Rainer Vakra, kes rääkis keskkonnateemadel ja tundis suurt huvi, kuidas lasteaia keskkonnaharidust toetada saaks. Külla tulid ka õpetajad Vesiroosi ja Rukkilille lasteaiast. Loodame, et meie kohtumisel on ka praktiline tulemus.

Natuke infokilde, mis panid mõtlema – näiteks kulub Vabaduse risti töös hoidmiseks igas kuus 6000 eurot (talvel köetakse ja suvel jahutatakse, et klaasid katki ei läheks). Võrdluseks – meie lasteaia AASTA eelarve elektri jaoks on veidi alla 6000 euri.

Kui kõik maailma nätsunärijad paneksid oma näritud nätsu Tartu maanteele, siis aastaga saaksime me Tallinnast Tartusse kulgeva 4 meetri kõrguse müüri.

Ameerikas visatakse  iga päev ära 450 000 mobiiltelefoni.

Saksamaal arvavad lapsed, et lehmad on lillat värvi (Milka reklaam).

Päris mõtlemapanev…..

Neljapäeval saabusid õuealale uued mänguvahendid, nende otsa saab ronida alates esmaspäevast. Samuti on meil nüüd Tibukeste rühmas uus esikumööbel.

Reedel toimus 6 – 7 aastastele lastele naerujooga tund lasteaia võimlas. Piltide autor Juku – Pilli õpetaja abi Monika.

Elu on ikka lõbus!

Ilusat nädalavahetust ja ärge unustage pühapäeva öösel kella keerata!

Top