N(M)ovember

Jälle on üks kuu läbi saanud, selle aasta eelviimane juba. Oktoober oli ka, aga lipsas mööda nii kiiresti, et siia ajalukku ei suutnud jälge jätta.

November oli meil jälle tihe tegutsemise kuu. Alusatsime seda vahva ülemajalise isadepäevaga, mis tõi kokku palju isasid ja ka teisi armsaid pereliikmeid. Terve lasteaed oli nagu suur mängumaa, kus igas rühmas sai midagi teha, ka võimlemissaalis (see oli laste lemmik) ja muusikasaalis lauldi karaoket. Lasteaia galeriis on üleval joonistatud perepildid ja isade heegeldatud Eesti 100 plakat.

Peale isadepäeva, 7. novembril, käisime me Imbi, Kenerti ja Laura – Triinuga Padriku lasteaias konverentsil esinemas. Rääkisime seal oma putukate olümpiast ning sellest, kuidas kaasasime olümpial lapsi, ka lapsed said rääkida, mida nad tegid ja kuidas meeldis. Konverents läks edukalt ja lastel oli osalemisest suur rõõm, samuti võimlemisõpetaja Imbil.

8. novembril külastasid meie lasteaeda õpetajad Taanist Sotsiaal- ja tervishoiukoolist FYN. Tutvustasime oma lasteaeda ja leppisime kokku, et nende üliõpilased võivad tulla meile kord aastas praktikale Erasmus+ programmi kaudu. Tundub, et meil tuleb põnev koostöö.

Samal nädalal oli ka mardipäev. Martideks olid Sipsiku rühma lapsed.

Kogunes ka mudilaste mõttekoda, nende arutelude tulemust saab näha lasteaia galeriis.

16. novembril toimus lasteaia töötajatele tulumaksuvaba miinimumi arvestamise koolitus.

23. novembril toimus Sinilinnu lasteaias Mustamäe Tervistedendavate lasteaedade mälumäng. Lisaks Sinilinnu enda meeskonnale osalesid õpetajad Pallipõnni, Männi ja Kiikhobu lasteaedadest. Sel aastal oli jälle võidukas Kiikhobu lasteaia meeskond, kes võitis meie mälumängu juba kolmandat korda järjest. Suur tänu mälumängu korraldajale Triin Penule.

Täna, 24. novembril käisid mööda maja kadrisandid, sedakorda Vikerkarude rühma lapsed. Kadriema beebi pritsis õnnepissi ja kõik suuremad kadrid olid varmad mõistatusi küsima. Igal juhul on seda martide ja kadride jagatud õnne nüüd väga pikaks ajaks.

Ilusat kadripäeva ja ilusat nädalavahetust!