Järjekordne nädal Sinilinnus ehk aeg lendab

Järjekordne tegus nädal on Sinilinnus läbi saamas. Täna ongi päev, kui tõmbame peale Mihklilaata hinge.

Mis meil siis sel nädalal kõik toimus. Kui päris algusest peale hakata, siis teisipäeval osales direktor haridusjuhtide keskkonnahariduskonverentsil, kus võtsime vastu Rohelise kooli projektis osalemise lipu. Lipu saamiseks tuleb täita mitmeid kriteeriume, mille kohta saate lugeda siit. Roheline lipp saab olema lasteaia galeriis. Alloleval pildil tutvustame lippu Mihklilaadal koos mudilasnõukogu aktiivsete liikmetega.

Teisipäeval toimus ka lasteaia mudilasnõukogu esimene kokkusaamine, kus arutleti keskkonnateemade üle. Laste arutelude kokkuvõte on näha lasteaia galeriis, minge kindlasti vaatama. Teisipäev oli ka SIPO käigu päev, ka nende ülevaatuse tulemused on näha galerii seinal.

Kolmapäeval käisid lastele oma tööd näitamas Läti klaasimeistrid. Klaasimeistrid tutvustasid, kuidas meisterdatakse klaasist kujukesi, soovijad said klaasipuhumist proovida. Iga laps sai kingiks klaasist kaelaehte.

Neljapäeval oli lasteaias vanematele rühmadele veeprogramm õpetaja Maris Malinini eestvedamisel. AS Tallinna Vesi töötaja tutvustas lastele, kuidas puhastatakse vett, tehti katset ja räägiti, kuidas vett kokku hoida. Lapsed said kingituseks veeraamatu ja mänguasja Rändur tilk.

Neljapäeval toimus ka lasteaia Mihklilaat. Kõik rühmad olid põhjalikult ette valmistunud, esinesid kõikide rühmade lapsed ja see tekitas mõnusa elevuse. Laadal liikus palju rahvast ning kogu meeleolu oli väga mõnus. Täname kõiki panustajaid, lapsevanemaid ja vanavanemaid, kes laadal müümas olid, kes laadale müügiks asju meisterdasid ja rõõmsaid ostjaid.

Reedel toimus Naksitrallide rühmas avatud õppetegevus. Teemaks oli sügis ja sügisannid. Lapsed käisid “turul” köögi- ja puuvilju ostmas, hiljem said kõik neid vilju maitsta ja voolida. Kehtiv valuuta oli puuleht. Peale õppetegevuse lõppu läks tegevus sujuvalt mängus edasi,  lapsed lõid kiirelt enda köögiviljaleti ja turul läks kauplemine edasi. Huvitaval kombel söödi suure hoolega ka toorest kartulit ja suvikõrvitsat.

Nüüd polegi muud, kui varsti saab hakata nädalavahetust nautima. Minge vaadake ka, mida toredat sügis meile toonud on.